Yoast Seo’ya Göre Makale Nasıl Yazılır ? Merhaba Arkadaşlar bugün Sizlere herkezin kullandığı seo eklentisi olan yoast seodan bahsetmek istiyorum. Alt kısımda verilen Hatalar ile alakalı bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz. WordPress sitelerinde kullanılan yoast seo eklentisi bizlerin google, bing, Yahoo gibi arama motorlarında üst sıralara çıkabilmemize yardımcı olmaktadır. Peki yoast Seo ya göre bir makale nasıl yazılmalıdır?

  • Bu sayfa için odak anahtar kelime belirlenmemiş. Bir odak anahtar kelime belirlemezseniz, puan hesaplanamaz.

Yukarıda belirtilen Hatamızda Makalemizi Yazdıktan sonra anahtar kelimesi belirtmemizi istiyor. Anahtar kelime belirtilmediği takdirde google gibi arama motorlarında indexleme sorunları çekebilirsiniz. Kullanılması önerilmektedir.

  • Metin 0 kelime içeriyor. This is far below the recommended minimum of 300 words. Add more content that is relevant for the topic.

Yukarıdaki Hatamızda bir makalenin en az 300 karakter olması istenmektedir. Google arama motoru buna çok önem vermektedir. 300 Kelime altında olan bir makale onun gözünde makale sayılmamaktadır. İçerik ne kadar zengin olursa google arama motorları tarafından okadar dikkat çekersiniz.

  • SEO başlığınız görünebilir limitten daha uzun.

Yukarıdaki Hatamızda bizlere seo başlığı olarak kullandığımız başlığın normal limitlere göre daha uzun olduğunu bizlere sunmaktadır. Daha kısa ve okunabilir başlıkların olması google arama motorlarında aratılan kelimelerin daha çabuk bulunmasını sağlamaktadır.

Yukarı kısımda verilen birkaç yoast seo hatası hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Sizlerde WordPress sitelerinizde yoast seo kullanıyorsanız ve bunun gibi hatalara dikkat etmiyorsanız seo puanını tam alamıcaksınız. Ne kadar az hata olursa daha iyi bir makale olacağını belirtmek istiyoruz.


0 Comments

Bir Cevap Yazın ve Bize Destek Olun

%d blogcu bunu beğendi: