Yoast Seo Hakkında Genel Bilgiler

Gönderildiği yer: KelebekTR Genel | 0

Yoast Seo Hakkında Genel Bilgiler Makalesi Hakkında bilgi verilmektedir.

NOT: Bu makalemiz tamamen yoast seo resmi sitesinden türkçeleştirilerek sitemize eklenmektedir. Herhangi bir sorun, şikayet vb hakkında düşüncelerinizi ana sayfamız üzerinden iletişim kısmından bize iletebilir veya konu alt kısmında yorum bölümünden belirtebilirsiniz. Konu kaldırılması hakkında bize ulaştığınız takdirde 24 saat içerisinde konu tamamen silinecektir.

Yoast Seo Kullanımı hakkında genel bilgilendirme..

Bir blogda web sitenize düzenli olarak kaliteli içerik eklemek iyi bir SEO stratejisidir. Google, yeni bilgilerin eklendiği ve içeriğinizin sesini artırdığınız için web sitenizin aktif olduğunu görür. Anahtar kelime stratejinizi doğru bir şekilde oluşturduysanız ve içeriğiniz doğru anahtar kelimeler için güzel bir şekilde optimize edilmişse, içerik eklemek, kazınabilirliğinizi artıracaktır. Ama mükemmel odak anahtar kelimesini nasıl seçersiniz?

Özellikle de uzun kuyruk anahtar kelimelerine blog yazıp odaklandığınızda, hangi anahtar kelimeleri optimize edeceğinize karar vermek zor olabilir. Bizim görüşümüze göre, blog yazılarınızı optimize etmek için hangi anahtar kelimeleri optimize etmeniz gerektiğini belirlemek için yapmanız gereken en az üç şey var! Bunları burada okuyun.

 

Odak anahtar kelimesi nedir?
Odak anahtar kelimesi, sayfanızın en çok istediğiniz arama terimidir. Böylece, kullanıcılar bu anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini aradıklarında sizi bulmalıdır. Yoast SEO bunun için kendi giriş alanına sahiptir. Eklenti, sayfanın içeriğini değerlendirir ve o odak anahtar kelimesi için içeriğin nasıl iyileştirileceği konusunda geri bildirim sağlar.

 

Yoast SEO Premium ile birden fazla odak anahtar kelimesini optimize edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Odak anahtar kelimesi nedir?
Odak anahtar kelimesi, sayfanızın en çok istediğiniz arama terimidir. Böylece, kullanıcılar bu anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini aradıklarında sizi bulmalıdır. Yoast SEO bunun için kendi giriş alanına sahiptir. Eklenti, sayfanın içeriğini değerlendirir ve o odak anahtar kelimesi için içeriğin nasıl iyileştirileceği konusunda geri bildirim sağlar.

odak anahtar kelime giriş alanı Yoast SEO

Arama motorlarında kullanılan bir odak anahtar kelimesi seçin
Anahtar kelime stratejiniz, ne hakkında yazmak istediğiniz konusunda size bir fikir vermelidir. Mükemmel anahtar kelimelerinizi bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa lütfen anahtar kelime araştırmasına yönelik en kapsamlı rehberinizi okuyun. Blog yazıları için, genellikle içerik SEO’sunda bu kılavuzda açıklandığı gibi uzun bir kuyruk anahtar kelimesini (birden çok sözcük içeren) hedefleyeceksiniz.

Yoast SEO eklentimiz, seçtiğiniz anahtar kelimeniz için yayınınızı optimize etmenize yardımcı olur. – alakalı – anahtar kelimeleri bulmak için kullanabileceğiniz araçlardan biri, Yoast Suggest aracımızdır. Bu araç, ilk on anahtar kelimeyi bulmak için Google Suggest ile aynı verileri kullanır ve ardından bunu genişletir. Bu, arama terimini bir Google arama kutusuna yazarken gördüğünüz ile aynı şeydir. Ek araçlar için, anahtar kelime araştırma araçları hakkında Marieke tarafından bu yazıya bakın.

Suggest’te bulacağınız terimler, web’de arama yapmak için gerçek kişiler tarafından mantıksal ve kullanılan kelimelerin terimleri ve kombinasyonlarıdır. Bu araç, yazmak istediğiniz alandaki kişilerin arama davranışları hakkında size ilk fikir vermede yararlı olabilir. Kişilerin belirli bir konu hakkında sahip olduğu soruları bulmak için Herkese Yanıtla’yı kullanın. Bu, yeni yayınlar için size bir sürü yeni anlayış ve ilham kaynağı sağlayacaktır.

Bu arama önerilerinin sürekli değiştiğini unutmayın. Öneriler genellikle daha önce aradığınız şeylere göre ayarlanacaktır. Geçen yıl ara sıra “odak anahtar kelimesi” terimini aradığımızda, bu sonuç çıktı çıktı:

 

İnsanların sahip olduğu sorunlara göre değişiklik önerisinde bulunarak, önemli anahtar kelimeler için izleme yapmak mantıklıdır. Bu yeni sonuç bize bu yazı için bazı ekstra girdi verdi.

SEO’ya yeni misiniz? Yeni başlayanlar kursu için ÜCRETSİZ SEO ile sitenizin daha üst sıralarda yer alması için hızlı kazanımlar elde edin! »

Bilgi
Anahtar kelimeniz için arama hacmini araştırın
Sıralamak istediğiniz uzun kuyruk arama terimini bulduktan sonra, bu anahtar kelime veya kelime öbeği için çok sayıda arama olup olmadığını bulmak için biraz çaba harcamalısınız – arama hacmi. İlk itiraf olacağız; Google bunu gerçekten çok zorlaştırdı. Bir arama teriminin ne sıklıkta kullanıldığından emin olmanın tek yolu etkin bir AdWords hesabına sahip olmak ve seçtiğiniz arama terimi için teklif vermek. Bunun birçoğunuz için biraz fazla zor ve pahalı olduğunu anlıyoruz (bunu neredeyse kendimiz yapıyoruz).

Endişe etmemek için, Google Eğilimler’in kullanılması, reklam hacmiyle ilgili en azından yaratıcı bir şekilde size bir fikir vermelidir. Google Eğilimler, arama hacmini iki arama terimi arasında belirli bir süre boyunca karşılaştırmanıza olanak tanır. Bu, diğer terimlere göre insanların kullandığı arama terimlerinin hacmiyle ilgili biraz bilgi verecektir.

Sıralamada olan gönderileri kontrol et
Zaten iyi terimler için iyi olan bazı (blog) yayınlarınız varsa, bu yayınların kaç ziyaretçi çekeceğini bilirsiniz. Yeni yayın için göz önünde bulundurduğunuz anahtar kelime ile eski yayınların (istatistikleri görüntüleyebileceğiniz) odak anahtar kelimelerini karşılaştırmak için Google Eğilimler’i kullanarak, bu yeni odak anahtar kelimenin getirebileceği olası trafik hakkında size bir fikir verebilir. Yazmayı planladığınız gönderiye en yakın olan eski yayınları seçtiğinizden emin olun: uzun kuyruk anahtar kelimesini seçmeyi planlıyorsanız, uzun kuyruk odaklama anahtar kelimelerine sahip yayınları da karşılaştırın.

Örneğin, bu yayınla ilgili anahtar kelimeler hakkında daha önce yazmış olduğumuz WordPress SEO eklentisinin ilgili bir özelliği olan snippet önizlemeleri hakkında bir gönderi ile karşılaştırılabilir:

 

Trafiğin karşılaştırılabilir olduğunu görebildiğimiz için, snippet önizleme gönderimimize ait arama trafiğinin makul derecede iyi olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, optimizasyon için değer sağladığını biliyoruz.

Eski odak anahtar kelimelerinizi ve kullanmak istediğinizi karşılaştırmak için Google Eğilimler’i kullanmak, odak anahtar kelimenizin beklentileri hakkında size biraz bilgi verecektir.

Google Eğilimler’i kullanmanın bir başka iyi yolu da, bir dizi (uzun kuyruk) odak anahtar kelimesini düşündüğünüz zamandır. Google Eğilimler, hangi arama teriminin başka biriyle karşılaştırıldığında en yüksek arama hacmine sahip olacağını kolayca gösterir. Google Trendler, aramada en çok kullanılan anahtar kelime anahtar kelimesinin hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Sitenizi arama ve sosyal medya için optimize edin ve Yoast SEO Premium ile optimize edin

Google önerilen odak anahtar kelimenizi!
İnsanlar tarafından hangi arama terimlerinin kullanıldığını bilmenin yanı sıra, posta veya sayfanızdaki fikrinizin bu arama terimlerini kullanan kişilerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir. İçeriğinizin gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını öğrenmenin en iyi yolu, önerilen (anahtar kelime) anahtar kelimelerinizi Google’a kendiniz vermektir.

İlk iki sonuç sayfasına bakmak için zaman ayırın. Google’daki makaleler makalenize benzer karakterle sonuçlanıyor mu? Makaleniz bu arama sayfalarında gösterilen sonuçlara uygun olabilir mi? Blog yayınınızı veya sayfanızı yazmaya karar verirseniz, bu tam odak anahtar kelimesini optimize ederken, postanızı bu sonuçlardan elde etmeyi hedeflersiniz.

Örneğin, bu yazıyı yazdığımızda ve seçilen odak anahtar kelimemizi Googled ederken, kendimizle rekabet halinde olduğumuzu gördük:

 

Ayrıca, bu yazıyı yazmamız için bize daha fazla neden veren WordPress forumlarında birçok soru sorduk.

Eski gönderiye baktığımızı ve iyi ve yeterli olmadığına karar verdiğimizi unutmayın, bu yüzden onu silmemiz ve bununla değiştirmemiz gerektiğine karar verdik.

Sonuç sayfalarının içeriğini, blog yayınınız için bir ilham kaynağı olarak kullandığınızdan emin olun. Herhangi bir yararlı fikir var mı? İçeriği kopyalamanız için sizi teşvik etmiyoruz, sadece kendi blog yayınınız için bazı bilgileri veya argümanları kaçırıp kaçırmadığınızı görmek için. Ancak daha da önemlisi: Yazılarınızın öne çıkacağından nasıl emin olabilirsiniz? Gönderiniz daha iyi, daha komik, şu anda sonuç sayfalarında görüntülenen yazıdan daha orijinal olabilir mi? İzleyicinin tıklaması ve paylaşmasını sağlayacak içerikler bulmaya çalışın!

Her sayfada bir odak anahtar kelimesi var mı?
Kullanıcılar genellikle, sayfa veya iletişim sayfasının bir odak anahtar kelimesine sahip olup olmadığını soruyor ve eğer öyleyse, ne olmalı?

Cevap çok kolay: her sayfanın bir odak anahtar kelimesine ihtiyacı yok. İletişim sayfanıza kolayca erişilebilmeli, örneğin, “<şirket adı> adresi” için sıralamaya ihtiyaç duyulabilir. Ancak, büyük olasılıkla bir odaklama anahtar kelimesi gibi bir anlam ifade etmiyor olabilir.

Sonuç: Bir odak anahtar kelimesini seçmek kolay değil
Mükemmel bir odak anahtar kelimesi seçmek kesin bir bilim değildir. Bir arama kitlesi tarafından gerçekten kullanılan kelimelerin bir kombinasyonunu hedeflemelisiniz. Hacim olarak nispeten yüksek ve kitlenize uygun bir odak anahtar kelimesinin hedef alın.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?
Bu konuda çok daha fazla yazımız var: Anahtar kelime araştırması, içerik yazma ve site yapınızı iyileştirme hakkında bilgi edinebilirsiniz. Tüm bu farklı konuları bir SEO metin yazarlığı kursuna da ekledik. Belirli bir gönderi istiyorsanız, en iyi seçiminiz Marieke’in gönderisidir:

Bir önceki makalemizde Watsapp sohbet odaları makalesi hakkında bilgiler sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir