Merhaba Değerli okurlarımız sanal alemde biliyorsunuzki birçok sunucuda reklam yapılmaktadır ve küfür edilmektedir. Bunların bir nevi önüne geçmek için hazırlanan spamfilter kodları ile sizlerde sunucunuzda tek harf kullanımını yasaklayabilirsiniz.  Korumalar içerisinde en etkili olan spamfilter sistemi kesin çözüm olmasıyla beraber yanlış kullanılması halindede birçok olumsuz nedenleri olabilmektedir. Bugün sizlere vereceğimiz spam kodu alt alta yazılan tek harf için geçerlidir.

Spamfilter Tek Harf Yasaklama Kodu;

^[a-zA-Z]{1}$ 

/spamfilter add/del cp/p/c/cpnNqdu – TEK_HARF_KULLANIMI_YASAKLANMISTIR ^[a-zA-Z]{1}$ 

Gibi yukarıda bulunan spamları ekleyebilirsiniz. Spam eklemekte zorluk çeken yapamayan kişiler konu altında yorum olarak belirtebilirler yada IRC.KelebekTR.Com odasına giriş yaparak destek talebinde bulunabilirler.

Peki bunu nasıl kullanabilirsiniz. Sonunda yazan 1 rakamı tek harf içeriği içindir. Diğer harfler ise büyük küçük harfleri içermektedir. Sizler 1 rakamı yerine 2 yazarsanız bukezde 😀 xD gibi kelimeleride yasaklamış olursunuz. Yukarıdaki spamfilter eklemek için cp cpNnqdu kabaca engellemek için u anahtarını kullanabilirisiniz.

 


0 Comments

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: